5th Grade Math Problem! How Many Ounces in a Pound?

11 days ago
28

Stella bought 3 pounds of apples. How many ounces did she buy?

“Our mission is to help young people find the joy of Math and the confidence to solve any problem.”

Reach out to us today:

Visit us:
https://thinktankprep.com/fill-the-math-gaps-homeschool/

Email:
michaelknickrehm@thinktankprep.com

Loading 2 comments...